יום שני 17 דצמבר 2018   כניסה למערכת קבע כדף בית  
 מקצועות הלימוד

 

מקצועות הלימוד
אנו בישיבה מאמינים כי בנוסף ללימוד תורה על התלמיד גם לשאוף לרכישת יסודות ההשכלה-, פיתוח סקרנות אינטלקטואלית ורכישת ידע והשכלה.
מתוך כך בישיבה לומדים התלמידים את כל המקצועות הנצרכים לתעודת בגרות מלאה, שתפתח בפניהם את כל הדלתות ללמודים גבוהים בצורה הטובה ביותר.
התלמידים לומדים את כל מקצועות הליבה כעין מתמטיקה, אנגלית, הסטוריה וכד'.
מגמות הלימוד:
בישיבה ישנן כמה מגמות לבחירת התלמידים.
מגמת פיזיקה- מגמת פיזיקה היא סיירת המגמות.
מקצוע הפיזיקה משלב בתוכו ידע, הבנה, דמיון וסקרנות תלמידי המגמה צריכים עיניים פתוחות, מוח פתוח, ויכולת מתמטית טובה.
מגמת ביולוגיה-לימוד הביולוגיה מאפשר לראות את החוקיות, ההרמוניה, הניגודים והיופי של העולם הסובב אותנו ועשוי להכשיר את הלומד לחיות בתבונה.גם הדרך לאמונה באה מלימוד זה כמו שכותב הרמב"ם "והיאך היא הדרך לאהבתו ויראתו בשעה שיתבונן האדם במעשיו וברואיו הנפלאים הגדולים ויראה מהן חכמתו שאין לה ערך ולא קץ מיד הוא אוהב ומשבח ומפאר ומתאוה תאוה גדולה לידע השם הגדול"
מגמת ארץ ישראל- מתוך רצון לאהוב ולהכיר את ארץ ישראל אנו לומדים בהעמקה על ארץ ישראל מתוך מבט אמוני וענווה מסיירים ומתחברים לשורשים שלנו דרך ההליכה במקום בו הלכו אבותינו הקדושים.
לימודי המגמה משלבים תחומי דעת מגוונים כמו גיאולוגיה, גיאוגרפיה, טופוגרפיה, חי וצומח, תנ"ך, היסטוריה וארכיאולוגיה. בין תחומי הדעת האלו יש יחסי גומלין מרתקים שדרכם ניתן לקבל תמונה הרמונית של האזור הנלמד בציר הזמן.
לימודי רובוטיקה- השנה הכנסנו לישיבה לימודי רובטיקה מתוך אמונה כי על תלמידינו להשתלב בחברה בצורה הטובה ביותר ומתוך רצון להקנות לתלמידים בסיס בטכנולוגית המחר.
מגמה זו פותחת דלת משמעותית ללמודי אקדמיים בתחומי ההנדסה. בוגר המגמה מבוקשים גם בחברות היי טק. המגמה משלבת ידע תאורטי ומעשי. ולצורך כך אנו מתחילים בבניית מעבדות חדשות.
הנדסת חשמל- מגמה זו משלבת ידע תאורטי וידע מקצועי ומעשי. תלמידי המגמה לומדים הנדסת חשמל ברמה גבוה מאוד ויכולים בסוף ארבעת השנים להמשיך ללמודי הנדסאים ומהנדסים עם יתרון רב. בנוסף על כך בוגרי המגמה מבוקשים מאוד ביחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה"ל וכמו כן יכולים לצאת מהתיכון עם תעודה חשמלאי המאפשרת להם מקצוע מכובד ויוקרתי.
מגמת הסטוריה- רוב הלומדים במגמה זו כמגמה שניה. אנו חיים במימד הזמן בהווה, ולוקים לעתים בהסתכלות צרה, לפיה העבר איננו כבר, העתיד טרם הגיע, וההווה חולף.
מבט שכזה אינו רואה קשר מהותי בין חלקי הזמן השונים. התורה מצווה אותנו: "זכור ימות עולם, בינו שנות דור ודור" (דברים לב, ז).
צווי זה כולל בתוכו שני חלקים: החלק הראשון - "זכור ימות עולם" - בעצם לימוד ההיסטוריה. הכוונה ללימוד המאורעות שקרו בעבר. החלק השני הוא "בינו שנות דור ודור" -
התהליכים ההיסטוריים הינם עמוקים מכפי שנראה בעולם הסיבתי הנגלה. מאחורי המציאות החיצונית קיימת מציאות פנימית, הנהגת הקדוש ברוך הוא את העולם, ובלי שנבין אותה - אין מבינים דבר. (אתר המפמ"רית)
 
--
אהד זימרן
מנהל תיכון
ישיבה תיכונית ק. ארבע
 
לומדים בצוותא