שבת 05 דצמבר 2020   כניסה למערכת קבע כדף בית  
  

 מקצועות הלימוד

 

מקצועות הלימוד
אנו בישיבה מאמינים כי בנוסף ללימוד תורה על התלמיד גם לשאוף לרכישת יסודות ההשכלה-, פיתוח סקרנות אינטלקטואלית ורכישת ידע והשכלה.
מתוך כך בישיבה לומדים התלמידים את כל המקצועות הנצרכים לתעודת בגרות מלאה, שתפתח בפניהם את כל הדלתות ללמודים גבוהים בצורה הטובה ביותר.
התלמידים לומדים את כל מקצועות הליבה כעין מתמטיקה, אנגלית, הסטוריה וכד'.
מגמות הלימוד:
בישיבה ישנן כמה מגמות לבחירת התלמידים.
מגמת ביולוגיה-לימוד הביולוגיה מאפשר לראות את החוקיות, ההרמוניה, הניגודים והיופי של העולם הסובב אותנו ועשוי להכשיר את הלומד לחיות בתבונה.גם הדרך לאמונה באה מלימוד זה כמו שכותב הרמב"ם "והיאך היא הדרך לאהבתו ויראתו בשעה שיתבונן האדם במעשיו וברואיו הנפלאים הגדולים ויראה מהן חכמתו שאין לה ערך ולא קץ מיד הוא אוהב ומשבח ומפאר ומתאוה תאוה גדולה לידע השם הגדול"
מגמת ארץ ישראל- מתוך רצון לאהוב ולהכיר את ארץ ישראל אנו לומדים בהעמקה על ארץ ישראל מתוך מבט אמוני וענווה מסיירים ומתחברים לשורשים שלנו דרך ההליכה במקום בו הלכו אבותינו הקדושים.
לימודי המגמה משלבים תחומי דעת מגוונים כמו גיאולוגיה, גיאוגרפיה, טופוגרפיה, חי וצומח, תנ"ך, היסטוריה וארכיאולוגיה. בין תחומי הדעת האלו יש יחסי גומלין מרתקים שדרכם ניתן לקבל תמונה הרמונית של האזור הנלמד בציר הזמן.
לימודי רובוטיקה- השנה הכנסנו לישיבה לימודי רובטיקה מתוך אמונה כי על תלמידינו להשתלב בחברה בצורה הטובה ביותר ומתוך רצון להקנות לתלמידים בסיס בטכנולוגית המחר.
מגמה זו פותחת דלת משמעותית ללמודי אקדמיים בתחומי ההנדסה. בוגר המגמה מבוקשים גם בחברות היי טק. המגמה משלבת ידע תאורטי ומעשי. ולצורך כך אנו מתחילים בבניית מעבדות חדשות.
הנדסת חשמל- מגמה זו משלבת ידע תאורטי וידע מקצועי ומעשי. תלמידי המגמה לומדים הנדסת חשמל ברמה גבוה מאוד ויכולים בסוף ארבעת השנים להמשיך ללמודי הנדסאים ומהנדסים עם יתרון רב. בנוסף על כך בוגרי המגמה מבוקשים מאוד ביחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה"ל וכמו כן יכולים לצאת מהתיכון עם תעודה חשמלאי המאפשרת להם מקצוע מכובד ויוקרתי.
 
 
--
הרב גבריאל ביבי
מנהל תיכון
ישיבה תיכונית ק. ארבע